Nowoczesne systemy termoizolacji dachów ( Izolacja nakrokwiowa) i fasad.

 

Ponad 70% energii zużytej w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych wykorzystujemy do ogrzewania  i chłodzenia pomieszczeń.

Zastosowanie super drogich i nowoczesnych urządzeń zarówno grzewczych jak i chłodzących jest w stanie zaoszczędzić około 15% tej energii, gdyż większość jej zwyczajnie ucieknie przez śle lub w ogóle niezaizolowane ściany i dach .

A chyba nie o to nam chodzi !!!

Precyzyjnie wykonana izolacja cieplna to często ponad 50% oszczędności paliw i innych nośników energii.  Dlatego to właśnie w tym obszarze musimy szukać znaczących oszczędności, ponieważ w naszej rzeczywistości jedyne czego możemy być pewni to tego, że ceny wszelakich nośników energii będą rosły.

Rozpoczynając budowę domu lub remont mieszkania wielokrotnie stajemy przed dylematem wyboru  odpowiednich materiałów oraz fachowego wykonawcy.

Oferta rynkowa jest bogata, ostateczne decyzje zaś trudne i nie zawsze optymalne. Od wielu lat wiadomo, że najlepszym materiałem izolacyjnym jest pianka poliuretanowa, w szczególności w połączeniu z folią aluminiową z obydwu stron. Producentem doskonale dopracowanych, najlepszych systemów izolacyjnych z pianki poliuretanowej jest firma Linzmeier Bauelemente

Decydując się na wielofunkcyjny system izolacji nakrokwiowej Linitherm zyskujemy nie tylko pewność optymalnej termoizolacji połaci dachu, ale również niestandardowo wykończone poddasze np. z widoczną więśbą dachową lub krokwiami struganymi. Rdzeń izolacyjny płyty wykonany jest z pianki PUR/PIR - lambda 0,024. Niska przewodność cieplna, niska dyfuzyjność w połączeniu ze znikomą nasiąkliwością, zapewniają skuteczną izolację cieplną.

Płyty Linitherm mocowane są przez kontrłaty bezpośrednio do krokwi.

Stosując płyty Linitherm PAL SIL T uzyskujemy widoczne krokwie wykonane z drewna klejonego, struganego lub możemy uzyskać efekt starych zabytkowych elementów konstrukcji dachu. Płyty Linitherm PAL OSB stosowane np. pod blachę miedzianą na rąbek, która wymaga pełnego deskowania. Inna modyfikacja płyty Linitherm – Linitherm PAL N+F Polymer ma zastosowanie na dachach o niskim kącie nachylenia – od 12 stopni, zapewnia to od razu ochronę przeciwdeszczową.

Pozostałe obszary zastosowań płyt Linitherm to m.in.:

l fasada wentylowana /elewacja wentylowana – Linitherm PAL W

l termorenowacja, izolacja od wewnątrz, izolacja termiczna budynków zabytkowych – Linitherm PAL SIL, PAL GK, PAL GKL, PAL 2, PAL 2L

l płyta jastrychowa, izolacji podłogi – Linitherm PGF, Linitherm PSP, Linitherm MSP, Linitherm P OSB

l izolacja dachów przemysłowych, izolacja dachów płaski, odwróconych, zielonych – Linitherm PAL FD, Linitherm PGV FD, Linitherm PGV FD,

l izolacja płyt parkingowych - Linitherm PGV PD

l izolacja cokołu fundamentu – PGV FZ

l izolacja termiczna dachów łukowych i wolich ok. – Linitherm PGV flex

l izolacja termiczna 'dom pasywny', izolacja termiczna 'dom energooszczędny' – Linitherm PAL, lukarny Litec GBS, ściany Litec WBS, DBS

l izolacja podłóg i posadzek przemysłowych

l izolacja na trapezie konstrukcyjnym

l izolacja tarasów i balkonów

     Znikoma nasiąkliwość, duża odporność na działanie czynników biologicznych, umożliwia stosowanie płyt do izolacji dachów odwróconych i dachów zielonych. Zastosowanie płyty pokrytej obustronnie welonem z włóknami wełny szklanej umożliwia przyklejanie do niej papy termozgrzewalnej. Doskonałe właściwości termoizolacyjne pianki PUR/PIR wynikają z jej wysokiej odporowatości (99 % komórek zamkniętych). Dlatego też izolacje z pianki poliuretanowej charakteryzują się niskim ciężarem właściwym - około 34kg/m3. Zastosowanie lekkich elementów izolacyjnych to mniejsze gabaryty elementów konstrukcji dachu – mniejsze zużycie materiałów konstrukcyjnych np. drewna i stali.

     Dodatkową korzyścią zastosowania poliuretanowej izolacji nakrokwiowej jest eliminacja mostków cieplnych, które są odpowiedzialne za znaczące straty ciepła w obrębie krokwi. Według szacunkowych wyliczeń odsłonięte od zewnątrz krokwie stają się mostkami termicznymi zwiększającymi straty ciepła      o około 20%, co w odniesieniu dla całego budynku stanowi około 8% strat ciepła. Punkt rosy przesuwa się   w takiej sytuacji na powierzchnię wykończeniową ściany poddasza, następuje kondensacja pary wodnej skutkująca np. osiadaniem kurzu na powierzchni płyty gipsowo-kartonowej.

     Brak zawilgoceń, które powstają często w wyniku kondensacji pary wodnej w obrębie wadliwie izolowanych elementów, to efekt wyeliminowania mostków cieplnych przez systemowe rozwiązanie termicznej izolacji połaci dachu, gdyż przegroda izolacyjna na całej powierzchni ma jednolitą strukturę       i jednakową grubość.

     Inną zaletą zastosowania płyt Linitherm jest prosty i szybki montaż, o niskiej podatności na popełnianie błędów wykonawczych...powrót
Engine: WDesign v3.01